[28-9] [8-1]
Sziasztok!
Aki nézte vasárnap fél hat körül az RTL Klub-ot, láthatta, hogy a Cobra 12 (német nevén Alarm für Cobra 11 - Team 2) című sorozatot vetítette.
Nos, a port.hu egyenlőre még csak 3 részt írt ki, de biztos vagyok benne, hogy többet fognak leadni ennél.
Tehát akit érdekel, vasárnap 17:30-kor kapcsoljon az RTL Klubra.
Üdv.: Alex és Luck |
Sziasztok!
Mint tudjátok, március 22-én 20:15-től a német RTL-en láthatjátok az új Cobra részt Semir új partnerével, Gedeon Burkhardt-tal. Ebből a részből két új vidit nézhettek meg.
FIGYELEM! Aki csak március 22-én szeretné megtudni, hogy mi fog történni az új részben, az ne nézze meg a videókat!!!
Íme a két videó linkje:
/Köszönet a linkekért Mel-nek!/
Üdv.: Alex és Luck |
Sziasztok!
Új híreink vannak a Cobra 11 táján. De most sajnos nem jók, főleg nem a Tom rajongóknak. Most megtudhatjátok, hogy fog kilépni Tom a sorozatból és egyben azt is, hogy jön be az új nyomozó.
A hírért és a fordításért köszönet Mel-nek, akinek most a szavait idézem:
"Az új széria első Cobra 11-es részében Semir Gerkhan nyomozót egy rettenetes sokk éri. Ezután a 90 perces pilotfilmben - melynek címe Életbem és halálban /szabadfordítás/ - Semir Gerkhan kinyomozza, hogy Tom Kranich életét ki vette el az utolsó közös munkájuknál.
Az első találkozó egy gyanús gengszterrel tragédiával végződik. És az első találkozás az új társsal - Chris Ritterrel /Gedo játsza/ -, de a legrosszabbkor, hiszen egy csillag hullott akkor le /itt Tomra gondol/. Semir nem sejti, hogy Chris Ritter, alias Gedo, egy jó zsaru. És Ritter rossz időben van rossz helyen.
Hogyan tudja az ember a sötét múlta hátrahagyni? Melyik célt tudja ezután üldözni? Mi lehet ezután a célja?
Milyen mélyről kell jönni, hogy felismerjük, hogy az ember céljai élete átlátszó fonatokon keresztül hálózza át az életünket?
Ebben a részben Andrea is feltűnik - gondolom Semir-t vigasztalja."
A másik hír, hogy az új titkárnő, Petra is kiszáll a sorozatból és helyére egy még újabb jön, aki a való életben Daniela Wutte-nak hívnak, a sorozatban pedig Suzanne König lesz a neve.
Üdv: Alex és Luck
|
Most kaptam a hírt, miszerint Tom Kranich (René Steinke) végleg kilépett a Cobra 11 forgatócsoportjából!!! És már nem is forgat Németországban!! Az utolsó forgatási napja február 9-én volt, majd a barátai búcsúbuli szerveztek neki!!!
A Hírt Melanie-tól tudom!! Köszönöm az információt!!!
Üdv.: Luck |
|
|
Az egyik legnépszerűbb filmes műfaj minden kétséget kizáróan az akciófilm. A jókora költségvetésért cserébe hatalmas robbanásokat kapunk, valamint egy sármos főhőst véres atlétatrikóban, amint a karjában lévő éppen aktuális női mellékszereplővel finom, nézőkompatibilis csókot vált. Múlt héten - a fiatalabb célcsoportnál - a Cobra 11 című német sorozat egy epizódja végzett a nézettségi toplista élén, komoly előnnyel, megvervén Áll az alkut, Fábryt, Barátok köztet, Lostot. Miért? Mit tud Günther, Dieter és Horst? | |
|
|
|
Egy elgondolkodtató jelenet a Cobra 11-ből |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Az akciófilmekéhez hasonló népszerűségnek örvendtek a 80-as évek videós-mozis hőskorának pofozkodós filmjei, ahol nem számított a nézőnek, hogy egy benga szakállas olasz színész pofozkodik égszínkék szemű kollegája társaságában, vagy egy ázsiai harcművész lobogtatja nuncsakuját - a lényeg a hangmérnökök által kreált csattanások, puffanások minél többször való megismétlése volt.
Természetesnek tűnik, hogy ami a moziban sikeres, azt a tévében is el lehet adni - akár tévésorozatba oltva. Akciófilm-sorozatok mindig is voltak és mindig is népszerűek voltak az amerikai őshazában, olyannyira, hogy különböző sorozatokban párhuzamosan annyi gengsztert és csirkefogót tettek hűvösre a rend éber őrei, hogy a néző már-már azon csodálkozott, hogy még akad olyan, aki rosszalkodni merészel. A rendőrös és karatés sorozatok azonban idővel elhaltak, és ki tudja miért, a paletta odakint nagyon leszűkült: eltűntek az akciósorozatok. Ha a most futó aktuális, tévére készült szériákban kutatunk, akkor csak két modern akciósorozatra lelhetünk.
A felettébb érdekes koncepcióval megáldott, jelenleg 5. évében járó 24 című sorozat főszerepében Jack Bauer (Kiefer Sutherland) egy terroristaelhárító egység élén próbálja elhárítani a terroristákat, ami lehet, hogy nem is lenne érdekes, de a csavar a részletekben rejtőzik. A sorozat minden egyes epizódja egyetlen órát ölel fel, így az egy évad során leadott 24 részben kvázi valós időben (ha nem számoljuk a gyakori reklámszüneteket) követhetjük figyelemmel Jack Bauer nagyon hosszúra nyúlt napját a nézők. Hasonlóan az 5. évadában jár az Alias című akciósorozat, mely egy egyetemista CIA-s kettős ügynök lányról, Sidney Bristow-ról (Jennifer Garner) szól, aki minden részben különböző maskarákban a világ minden táján (Budapesten is) próbálja teljesíteni ügynökségei parancsát. A pörgő technózenei alapokra és feszülő bőrszerkó-kis estélyi párosításokra építő sorozat hamar meghódította a fiatal nézőket.
Az elmúlt öt évben viszont egyetlen akciósorozat sem tudott befutni Amerikában, szinte kivétel nélkül mind megbukott már az első évadban, pedig minden olyan elemet bevetettek a készítők, ami nézővonzó lehet. Megvoltak a különböző nemzetiségű terroristák, a formás idomok, a távol-keleti autócsodák - mindhiába. Talán, ha formás idomokkal rendelkező nemzetközi terroristákat üldöznének az ügyeletes jófiúk, akkor nem kellene a műfajnak partvonalra szorulnia és csak kábeltévéken, sokkal kevesebb nézőt elérve tengődnie.
Szerencsére nem kell Amerikába mennie az embernek, ha akciósorozatot, piff-puffot vagy csihipuhit akar látni, hiszen a magyar televíziózás története mindig is bővelkedett az eseménydús szériákban. A 80-as évek hőskorszakban és annak 90-es évek eleji lecsengésében természetesen az amerikai akciósorozatok játszották a főszerepet, de ezek akkor még nagyrészt krimibe voltak oltva, így élvezhettük olyan kiváló rendőrök munkáját a Junoszty tévén, mint T. J. Hooker, Sonny Crockett és Ricardo Stubbs (ők alkották a Miami Vice főszereplőgárdáját), illetve olyan önjelölt rendfenntartókét, mint Michael Knight (és Versényi László-hangú csodaautója, KITT), valamint a Hawaii szigetén lébecoló Thomas Magnum. Ezek a sorozatok látványban, pisztolylövések és pofonok mennyiségében kielégítették az akkor még csak egy csatornát figyelemmel követő magyar nézőt - de már többre van szükség.
KITT és David Hasselhoff
Az amerikai hatás mellett persze nem szabad elfeledkezni az európai sorozatokról sem, melyek ugyancsak meghódították hazánkat, bár ezek nagy része inkább a krimi vagy kalandvonal irányából tartottak az akciósorozatok felé. A klasszikus német krimisorozatok még a nyomozásra fektették a súlyt (Derrick, Az Öreg, Peter Strohm), de a Tetthely-ben már előfordult pár robbanás, és a Két férfi, egy eset-ben is előszeretettel hajkurászta Matula nyomozó az arra érdemeseket. A német reformakciók csak az ezredfordulót követően lepték el a műholdas csatornákat (később a magyarokat is), és kiderült, hogy igenis nagy igény van a műfaj európai verziójára. Láthattuk, miképpen kerülnek nap nap után életveszélybe az autópályák őrzői a Cobra 11-ben, hogyan végzik hősies feladatukat a Légimentők és miképpen kényeztetik kutyáikat a kutyás rendőrök a Kántor-utánérzés Rex felügyelő-ben.
A német akciósorozatok nem sokat szőröznek, hanem egyértelműen a látványra, robbanásokra és a gyors autókra és nőkre helyezik a hangsúlyt. Rossz nyelvek szerint a Cobra 11 által az autópálya-rendőrség mindennapjait bemutató sorozat segítségével valósítja meg a német kormány ciklusonként a sztrádák építésére vonatkozó terveit, mégpedig úgy, hogy a sorozatban szinte tízpercenként leamortizált autópálya-szakaszokat építtetik meg a készítőkkel mindig az éppen soron következő epizódra - így minimális befektetéssel maximális kilométernyi autópálya építését tudja a kormány büszkén kommunikálni. Itthon a nézettségi statisztikák szerint nagyon sokak tetszését elnyeri a módszer.
Medicopter 117
A germán hatás mellett egy viszonylag halvány olasz vonalat is meg kell említeni, hiszen, ha robbanás, akkor a Polip című maffiasorozat, amely főleg első szériájában még a látványelemekre helyezte a hangsúlyt, és csak később váltott át a Cosa Nostra szövevényes hálóját leleplezni kívánó rendőrök lelki tusájává a sorozat. Ugyancsak a 90-es évek kedvelt sorozata volt a magyar-olasz koprodukcióban készült kamionos odisszea, a T. I. R., melyben két szakállas olasz kamionsofőr, Franco és Vanni keveredett folyton zűrbe, hogy aztán beszélni nem tudó kamionjuk segítségével leküzdjék a nehézségeket. | |
René Steinek magánélete éppen oly szerencsétlenül alakult eddig, mint az általa megformált autópálya-rendőr Tom Kraniché a Cobra 11 sorozatban! A színész már az esküvőjét tervezte, amikor két év együttélés után menyasszonya, Susanne Michel bejelentette: mást szeret. Steinke - érthető módon - magába roskadt, és jó barátja, egyben sorozatbeli partnere, Erdogan Atalay próbált lelket önteni belé.
"Nem tudtam visszatérni a szakítás után abba a berlini lakásba, ahol együtt éltünk Susanneval-imerte be Steinke.- Amikor Erdogan meglátott az ajtaja előtt, csak annyit kértem tőle, ne kérdezzen semmit, hanem fogadjon be néhány napra. Holdkórosként járkáltam, nem is emlékszem mit csináltam. Azt hittem ez a váratlan szakítás egy életre elvette a kedvemet a szerelemtől, és félte, sohasem heverem ki a csalódást"
Ám az idő múltával a színész összeszedte magát, visszatért a sorozatban, ami ismét napi elfoglaltságot jelentett, és minden útjába kerülő nővel flörtölgetett. Az ismerősök hátba veregették, mondván, így kell ezt csinálni, egyedül Erdogan-t aggasztotta René viselkedése.
" Ez az egész nem vall Renére, bár én is szeretném hinni, hogy Susanne miatt érzett csalódása tényleg a múlté.-mondta Erdo.-De én ugy látom, René lelki egyensúlya még nem billent helyre. Eddig is válogathatott volna nők között, de most fűnek-fának csapja a szelet. Egyik kolléganőnk már kerüli a társaságát, olyan erőszakosan udvarolt neki.
" A minap azt mondták neki: Nézd René aki negyven évesen egyedülálló, soha nem volt nős és nincsenek gyerekei, akkor annak valami baja van. Szeretnék bízni abban, hogy lesz egy nő, aki bebizonyítja tévedett. Susanne után azt gondoltam, sohasem nősülnék meg, de be kell vallanom, nincs nagyobb vágyam ennél"!
|
A lélegzetelállító autósüldözések folytatódnak: a Cobra 11, az európai filmgyártás egyik legsikeresebb akciósorozata vadonatúj részekkel visszatér a képernyőkre. Semir Gerkhan és Tom Kranich az autópályrendőrség két renegát tagja nem kíméli magát, ha az autópályán közlekedők biztonságáról van szó. Autótolvajok, drogfutárok, fegyvercsempészek, menekülő gyilkosok és ámokfutó autósok - Semir és Tom szürkének aligha mondható hétköznapjainak visszatérő szereplői. Biztonsági öveket bekapcsolni! Indul a Cobra 11!
|
Hírek René Steinkéről (Tom Kranich)
"Hallani sem akar többé a házasságról" ez a pár szó volt olvasható nem olyan rég az egyik sztármagazinban!
Most leírom a cikket a rajongók kedvéért ! (A helyesírási hibákért elnézést kérek!)
A népszerű sorozatban a Tomot alakító René Steinke idén tavasszal (tavaly tavasszal 2005-ben) még a világ legboldogabb emberének hitte magát, hiszen kedvesével az esküvőjére készülődött. Aztán a menyasszonya nemrégiben váratlanul kiadta az útját és a férfi azóta vígasztalhatatlan!
Aminek a női rajongók alighanem nagyon megörültek, az kis híján a sírba tette a 42 éves René Steinkét. Tudniillik szinte napra pontosan két évvel azután, hogy megismerkedett Suzanne-nal, a lány egy másik férfi kedvéért elhagyta. A néhány héttel ezelőtti szakítás úgy érte a férfit, mint derült égből a villámcsapás. Egészen addig ugyanis semmit sem sejtett, úgy érezte, minden a legnagyobb rendeben van köztük. Amikor augusztus végén együtt jelentek meg annak a filmnek díszbemutatóján, amelynek Suzanne volt a főszereplője, még mindenki azt hitte, hogy a tavasszal megtartott eljegyzés után nemsokára hivatalossan is összekötik az életüket. "René elárulta, hogy Suzanneval a kedvenc szigetükre, Tahitire szeretnének majd nászútra utazni, és már alig várják, hogy végre kipróbálhassák a búvárkodást" -fecsegte el a színész akkori sorozatbeli társa és egyben legjobb barátja, Erdogan Atalay. Aligha sejtette, hogy nemhogy a nászútból nem lesz semmi, de René nemsokára azzal kopogtat majd az ajtaján, hogy odaköltözne hozzá néhány napra. Merthogy a szakítás után képtelen volt megmaradni abban a berlini lakásban, amelyet Suzannéval közössen rendeztek be. "Azért mentem Erdoganhoz, mert ő volt az egyetlen, akire számíthattam és mert túl sok emlék kötött a közös lakáshoz -mesélte szomorúan René. Suzanne nem összetörte, hanem két lábbal tiporta szét a szívemet. Nem gondoltam volna, hogy túl a negyvenen ilyesmi még megeshet velem. Ez egy életre elvette a kedvemet a szerelemtől és félek, hogy soha nem heverem ki a csalódást . " |
[28-9] [8-1]
|